Weekend w Polsce – 10 najlepszych miejsc

Wyjazdy weekendowe są miłym odprężeniem. Są wystarczająco długie by wypocząć, jednak dość krótkie by nie znudzić się nowym miejscem. Można wybrać na wyjazd zarówno miejsca w Polsce, jak i poza granicami. Pobyt w kraju wydaje się jednak lepszą opcją na krótkie wyjazdy. W końcu Polska jest długa i szeroka i można wybierać z mnogości różnych lokalizacji. Powstało także wiele atrakcji, które przyciągają nie tylko dzieci i młodzież, ale również dorosłych. Na których miejscach warto skupić uwagę. Oto 10 najlepszych miejsc na weekend w Polsce.

1. Zakopane

To weekendowy standard. Niestety oblegany przez turystów, co sprawia, że hotele nie należą do najtańszych. Jednak kto nie chciałby mieć zdjęcia z misiem z Krupówek czy posmakować oscypka z grilla? Dużo szlaków do zwiedzania, dobra, chociaż droga baza noclegowa, smaczne jedzenie lokalne. Czego chcieć więcej przez weekend?

 

2. Bieszczady

To drugie górskie miejsce w tym rankingu. Bieszczady są jednak odwrotnością Tatr. Na wpół dzikie szlaki, natura i brak centralnego miejsca sprawiają, że coraz większa liczba turystów chce spędzić tam weekendy. Uboga baza hotelowa wymusza korzystanie z prywatnych kwater oraz pół namiotowych, co również ma swój urok.

 

3. Kraków

Stolica województwa małopolskiego to miasto, którego nie trzeba przedstawiać. Któż nie słyszał bajki o smoku Wawelskim, który stoi na straży tego grodu i zieje ogniem. Pięknie zachowane wnętrza Zamku Królewskiego, odrestaurowane nawy kościoła Mariackiego czy przyjemne zakupy w sukiennicach. Wszystko można zakończyć spacerem po Starym Rynku czy kolacją w którejś z romantycznych restauracji. Baza hotelów i hosteli jest bardzo szeroka. Korzystając z nich można na piechotę zwiedzić najważniejsze miejsca w tym pięknym mieście

 

4. Poznań

Stolica Wielkopolski. Idealne miejsce dla młodych ludzi spragnionych wrażeń. Oczywiści trzeba stawić się na Rynku w południe i zobaczyć słynne poznańskie koziołki. Dobra baza hotelowa i restauracyjna.

 

5. Parki rozrywki

Parki rozrywki wyrastają w Polsce jak grzyby po deszczu. Każdy znajdzie coś dla siebie. Zazwyczaj poza rozrywką oferują również posiłki i noclegi na weekendowe wyjazdy.

 

6. Mazurskie jeziora

Jeziora na pojezierzu przyciągają szczególnie w okresie letnim. Pływanie, ogniska i grille na plaży. Człowiek jest w stanie wypocząć. Noclegi zapewniają prywatni gospodarze i liczne pola namiotowe umiejscowione niedaleko wody.

7. Szczecin i Świnoujście

Brzeg morski i port w Szczecinie to atrakcyjne miejsce na wyjazd. Mieszanka kultur w tych portowych miastach tworzy niesamowitą atmosferę. Gdy chodzi o Świnoujście i Szczecin hotele są dostępne i liczne. Łatwo znaleźć wolny pokój.

 

8. Trójmiasto

Gdynia, Gdańsk i Sopot zapraszają wszystkich turystów spragnionych wrażeń i piasku pod stopami. Zapewniają rozrywki kulturalne, zwiedzanie zabytków ale także relaks na jednej z licznych plaż. W każdym mieście są liczne restauracje i hotele.

 

9. Wrocław

Największe miasto województwa dolnośląskiego zachwyca przedwojennymi zabytkami, krasnoludkami zachęcającymi do poszukiwań i rozwiniętą bazą hotelową.

 

10. Białowieża

Żubry są symbolem Białowieży. Jednak to ona jest przykładem zupełnie dzikiej natury. Do tego regionu zaprasza nie tylko przyroda, ale i tygiel kulturowy na terenie całego województwa podlaskiego. Baza hotelowa jest mniej rozwinięta, ale zaspokoi potrzeby turystów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *