Metoda FUE a przeszczep włosów

Nadmierne łysienie? To przykre zjawisko, które zauważa się u dużej ilości osób. Nie jest tu mowa o łysych staruszkach, których kondycja włosów jest bardzo osłabiona. Wielu młodych mężczyzn, jak również kobiet, ma problem z łysieniem, jakie powoduje m.in. obniżenie ich własnej samooceny. Na szczęście, w wielu takich przypadkach, można przeciwdziałać. Do wyboru jest przeszczep włosów, który można wykonać metodą FUE. Co należy wiedzieć na ten temat?

Follicular Unit Extraction

Follicular Unit Extraction, czyli metoda FUE w skrócie, to jedna z najbezpieczniejszych metod, która pozwala na bezpieczny przeszczep włosów. Tego typu zabiegi wykonywane są przez specjalistyczne kliniki. Adres jednej z nich można znaleźć na stronie https://klinikaprzybylski.pl/metoda-fue/. Warto jednak chociażby ogólnikowo opisać ten zabieg, aby każda osoba wiedziała, z czym tak naprawdę ma do czynienia.

Podczas zabiegu z okolicy potylicznej pobierane są małe fragmenty skóry – o wielkości od 0,7 do 0,9 mm (średnica). Wydawać się może bolesne, ale takie faktycznie nie jest. Meszki włosowe pobierane są od samego pacjenta i są po prostu przeszczepiane w inne miejsce. Wbrew pozorom, tego typu metoda nie wymaga żadnej ingerencji chirurgicznej. Nikt nie musi obawiać się tego, że w dłoni lekarza znajdzie się nóż lub też inne, równie przerażające narzędzie.

Dobry zabieg dla pacjentów

Tego typu metoda polecana jest chociażby dla pacjentów, którzy mają do czynienia z łysieniem plackowatym. Aczkolwiek, są także i inni pacjenci, którzy mogą skorzystać z FUE. Zanim jednak zostanie wykonany jakikolwiek zabieg, pacjent idzie na wizytę do lekarza. To on wykonuje szereg badań, które pomagają ocenić, czy tego typu zabieg faktycznie będzie w stanie przynieść spodziewane efekty, czy też lepiej zdecydować się na inną metodę. Metoda FUE polecana jest m.in. dla młodych pacjentów, poniżej 50 roku życia, którzy zbyt szybko zaczęli tracić włosy. Wśród innych osób, które mogą skorzystać z tej metody, wyróżnić można pacjentów, którzy wcześniej przechodzili inne przeszczepy włosów.

Czy pacjentowi na głowie pozostaną blizny po przeszczepie włosów? Nie. Tzn. po wykonaniu samego zabiegu, jak również kilka dni później, na głowie, po bokach widoczne będą małe, czerwone kropki, które bardzo szybko znikną. Co więcej, bardzo szybko w tym miejscu zaczną odrastać włosy. Trzeba dać tylko odrobinę czasu, aby wszystko powróciło do normalnej sytuacji. Warto wykorzystać metodę FUE, która zaliczana jest do jednych z najbardziej korzystnych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *