Leczenie łokcia tenisisty

Skąd znasz swój łokieć tenisisty?

Łokieć tenisisty to częsta kontuzja u sportowców i entuzjastów fitnessu, którzy wykonują powtarzalne ruchy nad głową. Zwykle dzieje się tak, gdy ścięgna i mięśnie przedramienia są nadwyrężone z powodu powtarzającej się lub ciężkiej czynności.

Wiadomo, że łokieć tenisisty występuje, gdy uderzasz łokciami. Ale możesz nie zdawać sobie sprawy, że możesz zrobić im krzywdę, wykonując różne czynności. Na przykład, jeśli nadal uderzasz ramionami plecami, może to również nadwyrężyć mięśnie pleców. Nawet jeśli regularnie ćwiczysz mięśnie pleców, nadal możesz je zranić powtarzającymi się ruchami.

Kiedy poczujesz ból lub stan zapalny ramienia, powinieneś udać się do lekarza w celu ustalenia diagnozy. Zazwyczaj poprosi Cię o wykonanie serii testów, aby wykluczyć wszelkie inne możliwe przyczyny medyczne. Po wykluczeniu wszystkich możliwości ustali, czy ból jest spowodowany łokciem tenisisty, czy czymś innym. Tak zostanie postawiona jego diagnoza.

Badanie fizykalne jest jednym ze sposobów diagnozowania łokcia tenisisty. Lekarz wykona prześwietlenia, aby sprawdzić, czy nie ma urazów. Może również zmierzyć ciśnienie krwi i siłę mięśni, aby wykluczyć osłabienie mięśni lub naderwanie mięśni. Ponadto lekarz może wziąć mocz, aby sprawdzić, czy zawiera on określony rodzaj kwasu moczowego, który wskazuje na obecność choroby nerek, takiej jak cystynuria. Te testy mogą wiele powiedzieć o Twoim zdrowiu.

Kolejnym testem jest elektromiografia lub badanie EMG, które służy do badania siły mięśni.

Prąd elektryczny przepływa przez mięsień, a następnie do ścięgna otaczającego mięsień. Sygnały elektryczne mogą powiedzieć lekarzowi, czy w ścięgnie występuje stan zapalny. Jeśli ścięgno jest rozdarte, lekarz może wbić igłę w ścięgno i sprawdzić, czy nie ma płynu. Jeśli obecny jest płyn, jest to oznaka obecności infekcji. Aby zdiagnozować uraz mięśnia, lekarz zazwyczaj może usunąć mięsień, aby to sprawdzić.

Zapalenie ścięgna to kolejna możliwa przyczyna łokcia tenisisty. Podczas zabiegu lekarz usuwa część ścięgna, aby sprawdzić, czy jest w stanie zapalnym. Jeśli jest zaogniony, może go leczyć, stosując lód lub kortyzon. zmniejszyć stan zapalny. W cięższych przypadkach wykonywany jest zabieg chirurgiczny zwany artroskapektomią, podczas którego usuwa się część kości łokciowej, najczęściej boczną. Chirurg założy szynę w okolicy, aby chronić nerw.

Gdy lekarz zdiagnozuje łokieć tenisisty, określi rozległość kontuzji i zaleci leczenie. Zabiegi różnią się w zależności od ciężkości urazu i stanu zdrowia.

Fizjoterapia pomoże wzmocnić zranione mięśnie. Otrzymasz ćwiczenia rozciągające i ćwiczenia, które pomogą Ci uelastycznić i wzmocnić przedramię. Można również podać zastrzyki z lodu i / lub kortyzonu, aby zapobiec zapaleniu. W celu złagodzenia bólu może być konieczne zastosowanie leku przeciwzapalnego. Lekarz doradzi, jak uniknąć nawracającego bólu i zapalenia.

Jeśli fizjoterapia nie wystarczy do leczenia łokcia tenisisty, lekarz może zalecić operację. W celu wykonania artroskopii należy wykonać niewielkie nacięcie w okolicy łokcia. Chirurg usunie tkankę i usunie uszkodzone nerwy. Następnie przez otwór artroskopowy wprowadza się cienką rurkę zwaną artroskopem, aby zobaczyć, co jest przyczyną problemu.

Lekarz używa mikroskopu komputerowego lub ręcznego, aby obejrzeć uszkodzony obszar pod mikroskopem. Jeśli zauważy stan zapalny lub inne objawy, może zalecić zabieg chirurgiczny zwany artroskotomią. aby otworzyć staw w celu usunięcia uszkodzonej tkanki.

Po zabiegu lekarz dostarczy leki przeciwbólowe i przeciwzapalne w celu złagodzenia bólu i obrzęku. Może również przepisać fizjoterapię, aby poprawić elastyczność.

Istnieje wiele opcji leczenia dostępnych dla Ciebie i Twojego lekarza. Pamiętaj jednak, że jeśli zdecydujesz się na operację, przed podjęciem decyzji powinieneś dokładnie omówić dostępne opcje z lekarzem. Chcesz też mieć pewność, że robisz wszystko, co w Twojej mocy, dla swojego stanu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *