Leczenie fala uderzeniowa

Leczenie falą uderzeniową – bezpieczne i skuteczne leczenie zaburzeń neurologicznych

Pozaustrojowa terapia falami uderzeniowymi (ESWT) jest leczeniem stosowanym głównie w ortopedii i fizjoterapii, szczególnie w leczeniu pacjentów z falami uderzeniowymi po raz pierwszy. Zabieg wykorzystuje fale dźwiękowe o wysokiej energii, które mogą uszkodzić lub zniszczyć kamienie nerkowe i inne problemy z nerkami. Według badań przeprowadzonych przez Umea University w Szwecji fale uderzeniowe mogą leczyć kamienie nerkowe, jeśli zostaną zastosowane we właściwym czasie, a pacjenci nadal będą mogli cieszyć się ich dobroczynnym działaniem. Zabieg ten okazał się skuteczny również w przypadkach, gdy poziom odporności pacjenta jest silnie obniżony z powodu innych chorób.

Wśród częstych chorób, które można leczyć za pomocą ESWT, jest zapalenie powięzi podeszwy. Chociaż istnieje niezliczona ilość innych chorób, które również można leczyć za pomocą tego leczenia, należy pamiętać, że leczenie to ma swoje własne ograniczenia. Pacjenci cierpiący na zapalenie powięzi podeszwowej powinni najpierw przyjąć leki na czas przed poddaniem się ESWT, aby uniknąć dalszych komplikacji. Pacjenci powinni również zasięgnąć porady lekarza przed poddaniem się jakimkolwiek zabiegom. Można zastosować inne metody leczenia, takie jak zastrzyki steroidowe, ale te zastrzyki nie zawsze są skuteczne, ponieważ u niektórych pacjentów mogą rozwinąć się reakcje alergiczne na te leki. Ponadto podczas ESWT czasami podaje się inne leki, takie jak diuretyki i leki przeciwbólowe, co tylko sumuje się z obciążeniem organizmu pacjenta.

Należy również zauważyć, że ESWT ma swoje ograniczenia i nie działa u wszystkich pacjentów cierpiących na bolesne problemy z piętami. W większości przypadków stwierdza się, że pacjenci cierpią na entezofitozę, która charakteryzuje się obrzękiem tkanek wewnętrznych. Dla takich pacjentów ESWT może okazać się bolesnym i kosztownym doświadczeniem.

Jest wielu pacjentów, u których pomimo leczenia ESWT występują objawy zapalenia powięzi podeszwy iw takich przypadkach zaleca się inne procedury medyczne, takie jak zastrzyki kortyzonu. Ale są lekarze, którzy wolą terapię falą uderzeniową, aby pozbyć się tego schorzenia. American Podiatric Medical Association stwierdziło, że ESWT nie jest skutecznym sposobem leczenia zapalenia powięzi podeszwy. Jednak wielu lekarzy podologów ma różne opinie na ten temat. Niektórzy uważają, że ESWT jest bardziej skuteczny niż zastrzyki z kortyzonu, podczas gdy inni uważają, że jest to całkowicie niepotrzebny proces.

Fale uderzeniowe to fale dźwiękowe o bardzo dużej energii, które są generowane w laboratorium przez sprzęt medyczny.

Te fale dźwiękowe wnikają głęboko w skórę i dlatego mogą sięgać bardzo głęboko w tkankę. Zabieg jest całkowicie bezpieczny i nie powoduje żadnych negatywnych skutków ubocznych. Pacjenci, którzy przeszli ESWT, odczuwają natychmiastową ulgę w bólu i dyskomforcie i mają tendencję do stopniowego powrotu do zdrowia po problemie. Zabieg zajmuje mniej czasu i nie wymaga wielu sesji. Z tego powodu jest wysoce preferowany w stosunku do innych tradycyjnych metod leczenia.

ESWT nie ogranicza się do leczenia bólu pięt lub zapalenia powięzi podeszwy. Fale mogą być używane w innych częściach ciała, w których stan zapalny lub obrzęk jest spowodowany wieloma przyczynami, takimi jak pęknięcie torbieli, wzrost guzów, uraz, operacja, kontuzje sportowe lub rozwój nowej kości. Fale te można również wykorzystać do odwrócenia niepłodności, odwrócenia niektórych chorób, naprawy tkanki łącznej i leczenia innych zaburzeń, takich jak zaburzenia neurologiczne i zaburzenia rozwojowe.

Fale uderzeniowe są również bardzo skutecznym sposobem leczenia zaburzeń neurologicznych. Leczenie stwardnienia rozsianego, choroby charakteryzującej się nawrotami i niepełnosprawnością, prowadzi się za pomocą terapii falą uderzeniową. Pacjenci ze stwardnieniem rozsianym na ogół nie reagują dobrze na leki i inne metody leczenia. Dzieje się tak, ponieważ leki tylko leczą objawy, ale nie leczą głównej przyczyny choroby. W rzeczywistości leki mogą pogorszyć stan.

Leczenie falami uderzeniowymi jest prowadzone przez różne szpitale w Stanach Zjednoczonych pod opieką dr. Kohlera. Wielu pacjentów złagodziło bolesne objawy. Jednak nadal są pacjenci, którzy wahają się przed poddaniem się temu leczeniu. Niektórzy obawiają się, że ten zabieg nie jest bezpieczny, ponieważ pacjenci odczuwają ból podczas zabiegu. Pacjenci, którzy martwią się o swoje bezpieczeństwo, mogą skonsultować się z lekarzem i uzyskać więcej informacji na temat terapii falą uderzeniową. To badanie kliniczne jest prowadzone wyłącznie przez wykwalifikowanych lekarzy i spełniło już wszystkie wymagane standardy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *