Lampa do paznokci – czego unikać a na co zwracać uwagę?

Każda kobieta, która chociaż raz wykonywała manicure bądź pedicure hybrydowy wie, jak ważny jest wybór lampy do paznokci. To właśnie od niej zależy czy dane produkty utrzymają się na danej płytce paznokcia i czy ich żywotność potrwa tylko kilka dni, czy też kilka tygodni. Aby wybrać odpowiednią lampę, która będzie sprawować się przez wiele lat należy uwzględnić kilka podstawowych czynników, takich jak moc, wielkość oraz kształt lampy UV. Na szczęście przygotowaliśmy dla Ciebie dokładne wskazówki, które pomogą Ci wybrać urządzenie spełniające wszystkie Twoje oczekiwania.

Moc lampy do paznokci

Udając się do wybranego przez siebie sklepu bądź przeglądając oferty na stronach internetowych warto uzbroić się w dużą czujność i cierpliwość. W końcu żadna z nas nie chciałaby kupić pierwszego lepszego sprzętu, który już po dwóch użyciach nie będzie nadawał się do dalszej pracy. Wybór lampy powinien być całkowicie przemyślany. W celu dokonania najlepszego zakupu należy zwrócić uwagę na wyżej wymienione cechy, do których zaliczamy przede wszystkim moc, wielkość oraz kształt lampy. Najważniejszym i najbardziej kluczowym czynnikiem jest moc, która odpowiada za pracę z lampą oraz jej żywotność. Dobór danej lampy należy dostosować do częstotliwości jej użytkowania oraz naszych indywidualnych preferencji. Jeżeli należymy do osób, które dość często wykonują manicure hybrydowy bądź preferują przedłużanie paznokci metodą żelową – najlepszym wyborem będzie lampa LED do paznokci o dużej mocy, takiej jak 36W, 48W, jak i 54W. Taka moc zagwarantuje nam szybką, sprawną i efektywną pracę nawet z najbardziej problematycznymi produktami do paznokci. Natomiast w przypadku osób, które bardzo okazjonalnie przystępują do wykonania manicure bądź są zainteresowane jedynie nakładaniem hybrydy – dobrym rozwiązaniem będą nieco delikatniejsze lampy np. o mocy 16W.

Wielkość i kształt lampy

Po omówieniu najważniejszego czynniku, jakim jest moc nadeszła pora na kolejne, lecz równie ważne aspekty przy wyborze lampy, a mianowicie na wielkość oraz kształt. Dlaczego jest to tak istotna kwestia? Prawda jest taka, że im większa lampa, tym wykonywanie manicure jest prostsze, szybsze i bardziej wygodne. Duża wielkość lampy umożliwia włożenie całej ręki a co za tym idzie – możesz utwardzić paznokcie u jednej ręki jednocześnie. Pozwala to zaoszczędzić znaczną część czasu, którą możesz wykorzystać na wiele innych czynności. Kształt lampy jest dodatkowym ułatwieniem, które ma ogromne znaczenie w szczególności w salonach kosmetycznych. Nie trzeba martwić się o prawidłowe włożenie dłoni do lampy, ponieważ odpowiednio dostosowany kształt pozwoli nam na wygodną pracę do samego końca.

Przepis na sukces gotowy!

Teraz kiedy wiesz już, na co zwracać uwagę przy wyborze lampy do paznokci, aby służyły Ci przez wiele długich miesięcy wystarczy, że udasz się do po konkretny model do sklepu. Tutaj dobrze sprawdzi się hurtownia kosmetyczna La Diosa, która posiada w swojej ofercie ogromny wybór poszczególnych lamp w zależności od parametrów oraz marek. Jeżeli zależy Ci na dobrym jakościowo sprzęcie oraz niskiej cenie – zajrzyj na stronę internetową hurtowni!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *