Czy warto umówić się z wizażystką

Kim jest wizażystka? Jest to osoba, która profesjonalnie zajmuje się wykonywaniem makijażu. Jej wiedza i doświadczenie pozwalają przeprowadzić udane metamorfozy każdej kobiety, która tylko ma na to ochotę. Z usług wizażystek bardzo często, a wręcz regularnie korzystają gwiazdy telewizji, filmu i znane osobistości. W przypadku osób prywatnych, kontakt z wizażystką najczęściej mamy przed wyjątkowymi wydarzeniami – np. ślubem. Wizyta panny młodej w salonie kosmetycznym u wizażystki jest jednym ze stałych punktów tego dnia. Czy jednak warto udawać się do wizażystki i płacić za jej usługi, które do najtańszych niestety nie należą? Odpowiedź znajdziecie poniżej.

Co nam oferuje wizażystka?

Po co idziesz do wizażystki, skoro sama możesz się umalować? Makijaż może ci również zrobić siostra, mama, koleżanka. To wszystko prawda. Podobnie jak samemu można remontować mieszkanie, naprawiać samochód czy leczyć się. Jak nie trudno się domyślić, efekty takich prac będą dalekie od oczekiwanego ideału. Identycznie może być wtedy, kiedy będziemy chcieli same się pomalować przed zbliżającą się uroczystością. Nie mając wprawy, umiejętności, kosmetyków i przyborów, makijaż na pewno nie będzie tak doskonały jak wtedy, gdybyśmy go wykonały u wizażystki. Poczucie twojego zadowolenia oraz ładny wygląd zmusza nas do tego, aby się udać do wizażystki.

Wizażystka a metamorfoza

Jednak nie tylko to, co wymieniliśmy powyżej może nas skłaniać do takiej wizyty. Wizażystka może się także okazać odpowiednią osobą, która podpowie co zmienić w swoim wyglądzie, aby wyglądać jeszcze bardziej atrakcyjnie niż do tej pory. Może to być całkiem niewielka zmiana, jak inny kolor cieni do powiek czy mocniejsza kreska. Rzeczy, na które same niekoniecznie byśmy wpadły, a wizażystka może je zaproponować od razu. Wykona ona również dla nas tzw. makijaż próbny, w poszukiwaniu najlepszej wersji samej ciebie. Jeśli z efektu będziesz zadowolona, pozostaje tylko wykonać zdjęcie i w przyszłości w taki właśnie sposób się malować.

Wizażystka z dojazdem do domu

Czas lockdownów i pandemii sprawił, że wiele zawodów musiało nieco zmienić formę swojego działania. Wizażystki do takich również się zaliczają. Nie mogąc przyjmować klientów w swoich salonach i studiach, wiele wizażystek zdecydowało się świadczyć usługi w domach i mieszkaniach klientek, oferując dojazd na miejsce. Takie mobilne salony wizażu i dziś cieszą się dużą popularnością, zapewniając klientom maksimum wygody i oszczędność czasu – nawet kosztem wyższej ceny niż w stosunku do usług stacjonarnych.

Ile kosztują usługi wizażystki?

Dla części osób przeszkodą w korzystaniu z usług wizażystek są właśnie ceny. Za profesjonalnie wykonany makijaż będziemy musieli zapłacić od 250 złotych wzwyż. Czasami jednak warto podarować sobie odrobinę luksusu, nawet jeśli rozsądek podpowiada inaczej – pożyczka pozabankowa jest wówczas efektywną pomocą. Dzięki łatwo dostępnej gotówce opłacimy usługi wizażystki, kupimy sobie potrzebne kosmetyki i być może wymienimy ubrania w garderobie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *