Botoks – skuteczny sposób na nadpotliwość. Dlaczego warto z niego skorzystać?

Pocące się dłonie i stopy, plamy potu widoczne na ubraniu pod pachami, a nawet na plecach – nadmierna potliwość może być poważnym kłopotem. W takim przypadku warto skorzystać ze specjalnych zabiegów redukcji potliwości na bazie botoksu. Dzisiaj można wykonać je w wielu gabinetach medycyny estetycznej.

Wydzielanie potu przez gruczoły potowe jest całkowicie naturalnym zjawiskiem, które ma na celu regulowanie ciepłoty organizmu. Zdarza się jednak, że pocenie się jest tak duże, że może przeszkadzać w codziennym życiu. W takim przypadku nawet najlepsze antyperspiranty nie pomogą.

Co może być przyczyna nadmierne potliwości?

Duża potliwość dotyka najczęściej mężczyzn, lecz również problemy z nią mają kobiety. To dolegliwość, która w większości przypadków nie ma wyraźnej przyczyny.

Nadmiernej potliwości mogą jednak sprzyjać określone schorzenia, na przykład cukrzyca, nadczynność tarczycy, infekcje bakteryjne i wirusowe, w tym gruźlica, bruceloza, choroby nowotworowe, zaburzenia neurologiczne. Także zdarza się ona częściej u osób otyłych.

Leczenie nadmiernej potliwości – botoks

Gdy problemem jest znaczna nadpotliwość, wówczas higiena, przewiewne ubrania oraz antyperspirant nie pomogą w pełni, chociaż mogą z pewnym stopniu zredukować problem.

W takim przypadku warto sprawdzić zabiegi na nadpotliwość Warszawa posiada gabinety, gdzie można skorzystać ze specjalnej procedury, która ma na celu zredukowanie nadmiernego pocenia się nawet na ponad pół roku!

Tak dobre efekty może zapewnić botoks – toksyna botulinowa, jad kiełbasiany. To silna toksyna wytwarzana przez bakterie jadu kiełbasianego, która w dużych dawkach może być śmiertelna. Odkryto jednak, że w niskich stężeniach ma ona działanie terapeutyczne. Za pomocą botoksu można również zdecydować nadmierną potliwość.

Botoks na pocenie się – jak to działa?

Toksyna botulinowa powoduje miejscową blokadę przewodnictwa nerwowego. Taka właściwość powoduje, że może ona zmniejszyć także nadmierne pocenie się, ponieważ „usypia” wtedy gruczoły potowe.

Wobec tego taka metoda leczenia nadmiernej potliwości może przynieść bardzo dobre rezultaty – pocenie się jest zredukowane, a nawet całkowicie wyeliminowane. Zabieg ten jest jednocześnie szybki i bezpieczny.

Leczenie nadpotliwości botoksem można wykonać na:

  • pachach
  • stopach
  • dłoniach

Za pomocą botoksu można zredukować pocenie się nawet na 6 – 9 miesięcy, dlatego też jest to naprawdę długi czas bez problematycznej potliwości, która może być nawet przyczyną kompleksów.

Z ofertami gabinetów oferujących leczenie nadpotliwości można zapoznać się już teraz w internecie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *